Na psech se bude v Česku testovat léčba závislosti na alkoholu! Čekají je rozpíchané packy jehlou i hadičky v čumáku
České úřady odsouhlasily další testování na zvířatech! S informací přišla jako první celostátní nezisková organizace Svoboda zvířat na svých sociálních sítích. Sdělení vychází z netechnického shrnutí pokusů, které je volně dostupné na webu ministerstva zemědělství.
"Dle netechnického shrnutí tohoto pokusu se zvířatům násilně zavedou hadičky s testovanou látkou do čumáku a každý den jim bude až 11krát v průběhu devíti hodin odebírána krev," uvedla organizace na svých sociálních sítích. "Mimo to, že budou mít zvířata rozpíchané packy od jehel, budou během tohoto několikatýdenního pokusu trpět i vedlejšími účinky. Po ukončení pokusů je zavřou zpátky do kovových klecí a pokud se ze všeho zotaví, zneužijí je k dalšímu testování."
Každoročně je na světě použito k laboratorním pokusům asi 115 milionů zvířat, jak uvádí organizace Svoboda zvířat. V Česku je použito ročně několik set tisíc zvířat, z nichž přibližně půlku tvoří kroužkovaní ptáci. Pokusy se však nevyhýbají ani čtyřnohým savcům. Například bíglové se k pokusům zneužívají kvůli své dobré, poslušné a důvěřivé povaze.
Zvířata jsou využita k testování chemických látek, prostředků pro domácnost, samozřejmě také léčiv nebo geneticky modifikovaných organismů. Jsou také používána pro zkoumání léčebných pokusů a operací. U nás jsou pro pokusy používány ve velkém počtu myši, potkani, ryby a králíci, dále také psi, kočky a opice či další druhy zvířat.
Petice proti pokusům na zvířatech je k dispozici zde.
Zdroj: pokusynazviratech.cz, heyfomo.cz, eagri.cz
KAM DÁL: Těhotná ve čtrnácti? Problematika pohlavního zneužití ukazuje děsivé statistiky