Rákosníčkovo hřiště ve Slaném nebude? Zastupitelé bojkotují snahu obyvatel
Slánští zastupitelé bojkotují snahu místních, kteří si vysoutěžili Rákosníčkovo hřiště. A proč? Město by se o hřiště muselo starat.
Díky aktivitě místních se město Slaný umístilo na 3. místě v lidlovské soutěži, a vyhrálo tak realizaci moderního Rákosníčkova hřiště v hodnotě 1,5 milionu korun. Někteří zastupitelé města však v úterý vyjádřili obavy z podmínek smlouvy, a tak přijetí výhry neodsouhlasili. K přijetí chyběl pouhý jeden hlas.
Slaný dostalo smlouvu, podle které se zavázalo, že si ponechá a bude provozovat hřiště minimálně po dobu 10 let. Záruka na hřiště je kromě časového hlediska omezena i rozsahem, a to „na závady vzniklé v důsledku vad materiálu nebo ve výrobě“ včetně výjimky, kdy záruku nelze uplatnit například v případě opotřebení nebo neprovádění kontroly a údržby městem. Toho se slánští zastupitelé lekli.
Další, co se jim ve smlouvě nelíbilo, byl bod, ve kterém se píše, že dárce nenese odpovědnost a město po něm není oprávněno žádat jakékoli plnění. Těžko říct, jestli se u dárku dá vůbec něco takového očekávat. Městu by naopak byly ukládány sankce a smluvní pokuty, Slaný by navíc měl odpovídat za škodu nebo nemajetkovou újmu. Starosta města chce jednat se společností Lidl o případných úpravách smlouvy, která mu jednoznačně nevyhovuje, rozhodně totiž odmítá jakoukoli odpovědnost. Dále se rozhodl uspořádat setkání s veřejností, a to 18. května od 16 hodin v Arbesově ulici - na místě, které bylo vybráno pro výstavbu hřiště.