Sportovní rybáře vyšetřuje policie, v Americe se na závodech podvádí často. Hraje se o velké peníze

Muž vylovil podivnou rybu, která vypadala, jako by byla sešitá dohromady hned z několika kusů
Muž vylovil podivnou rybu, která vypadala, jako by byla sešitá dohromady hned z několika kusů
zajímavost

Že by se mohlo podvádět na rybářských závodech se zdá být nepravděpodobné. Je tomu ale přesně naopak. Ve sportovním rybaření se točí obrovské peníze a zejména v USA se to podvody s rybami jen hemží.

 

reklama

Poslední případ se stal v americkém prestižním závodě Lake Erie Walleye Trail, který se týká sportovního lovu candátů. Tam jde o to vylovit ryby s co největší celkovou váhou. Dvě kilové ryby jsou méně než jedna tříkilová. Vážení a vyhodnocování úlovků ale skončilo ostrou hádkou mezi jednotlivými rybáři. Vše musel nejprve řešit ředitel závodu a následně policie.

Při vážení totiž některé ryby vypadaly podivně nafoukle. Závodní komisaři ryby rozpárali a uvnitř našli malá závaží ve tvaru vajíčka, která byla z olova. Jakea Runyana a Chase Cominskyho, kteří byli do té doby na čele závodu, začala kvůli podvodu vyšetřovat přivolaná policie. Jednu chvíli to dokonce vypadalo, že ostatní závodníci budou Runyana lynčovat, Cominsky pak údajně závody urychleně opustil.

V Texasu podvodníci skončili u soudu

Podvádění na profesionálních rybářských turnajích je větší problém, než by se mohlo zdát. Kromě toho, že se finanční odměny v soutěžích počítají na statisíce dolarů, je v mnoha amerických státech sportovní soutěžní rybaření výslovně zakázáno. Například v Texasu, kde za podvádění na turnajích hrozí až desetileté vězení, došlo k několika trestním stíháním, z nichž některá skončila odsouzením u soudu.

Jako kdyby atlet vážil 220 kilo

Podvádění s vahou ryb je přitom nejjednodušší, ale také nejsnáze odhalitelný způsob podvodu. „Je to, jako kdybyste řekli, že metr a půl vysoký člověk váží 500 liber (asi 220 kg, pozn. red.), ale vy byste se na něj podívali a vypadal by jako atlet. Tyhle ryby byly tak vypouklé,“ vysvětlil pro server iflscience rybář a spisovatel Ross Robertson.

Existují ale i další, mnohem sofistikovanější způsoby podvádění. Rybáři například do lokality házejí již mrtvé ryby, které o několik hodin později „uloví“, na některých závodech, které se konají na větší ploše, se závodníci vydávají do zakázaných oblastí, kde je větší výskyt určitých druhů rybTo vše se děje poměrně často pro nemalé částky a také prestiž, kterou závody v USA přináší.

Zdroj: iflscience.com

KAM DÁL: Podařilo se natočit největší hlubinnou rybu.

https://www.ctidoma.cz/clanek/zajimavosti/sportovni-rybare-vysetruje-policie-v-americe-se-na-zavodech-podvadi-casto-hraje-se-o-velke-penize-71168
reklama
#Zajímavosti #Sport #rybáři #ryby
reklama

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Máte zajímavou informaci? Chcete spolupracovat?
Kontaktujte šéfredaktora Martina Chalupu: chalupa@ctidoma.cz

© Centa, a.s.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu společnosti Centa,a.s. je zakázáno. Čtenář svým přihlášením do jakékoli soutěže na našem webu dává souhlas s tím, že v případě, že se stane výhercem této soutěže, může být jeho jméno na webu publikováno. Centa, a.s. využívala licenci ČTK a využívá fotografie z Depositphotos.