Věříte v léčebný účinek minerálů?

Přinášíme vám několik typů na přírodní kameny využívané v alternativní medicíně. Jisté je, že svou přítomností zkrášlí každý příbytek.

reklama

Vyberte si kámen pro sebe či své blízké. Ať už s pevnou vírou ve schopnost uzdravení z pouhé blízkosti vzácných kamenů nebo s cílem získat originální a krásný dárek.

 

Předmět duchovní hodnoty

Vzácné kameny se vždy používaly jako amulety či talismany. Jednotlivým druhů se také přisuzují nejrůznější léčebné účinky.

 

Ametyst je považován za mocný kámen s ochrannou silou. Má podporovat imunitní systém, omezovat přibírání tuků a pomáhat při stresu a přepracovanosti. V podobě náramku pomáhá při osteoporóze a svalových křečích. Tento polodrahokam měl vždy hojné využití v klenotnictví a ve starověku se prý používal i jako lék na kocovinu.

 

 

Čtěte také: Tajemné kameny - viklany 
Citlivé osoby prý mohou v jeho blízkosti mít nepříjemné pocity.

 

Šungit má hojivé a desinfekční vlastnosti. Působí jako antioxidant a absorbuje škodliviny z vody.

Byl pojmenován podle vesnice Šuňga v Karélii v severozápadním Rusku, kde je také jeho jediné naleziště.  Stáří této horniny je odhadováno na 2 miliardy let.

 

 

Achát má blahodárný vliv na psychiku, posiluje imunitu, zlepšuje zrak a mírní deprese.

Jde o odrůdu křemene chalcedonu. Často se vyskytuje ve formě pecek jako výplň vulkanických dutin.

 

 

 

 

Křišťál urychluje léčení, pomáhá při srdečních chorobách, únavě a tiší bolest. Jde bezbarvý křemen, který se v přírodě vyskytuje ve formě krystalů. Název je odvozen od řeckého výrazu Krustallos čili led.

 

 

 

Růženín má být kamenem lásky. Napománá při chorobě ledvin a krevního tlaku i cukrovky. Obsahuje mangan, který aktivuje enzymy. Používá se jako prevence proti infarktu.

 

 

Čtete také: 
Petra Navanita: Kranio je pro děti skvělou ozdravnou metodou 
(rozhovor o metodě léčení hlubokým klidem) 
reklama
#alternativní medicína

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

reklama
Máte zajímavou informaci? Chcete spolupracovat?
Kontaktujte šéfredaktora Martina Chalupu: chalupa@ctidoma.cz

© Centa, a.s.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu společnosti Centa,a.s. je zakázáno. Čtenář svým přihlášením do jakékoli soutěže na našem webu dává souhlas s tím, že v případě, že se stane výhercem této soutěže, může být jeho jméno na webu publikováno. Centa, a.s. využívala licenci ČTK a využívá fotografie z Depositphotos.