Falešní výherci loterie: Co se stane, když se chybně domníváte, že jste milionáři? Prohrát můžete i kalhoty
Pokud vyhrajete loterii, konečně možná získáte příležitost, jak si koupit vše, po čem jen kdy vaše srdce toužilo. Ale co se stane ve chvíli, kdy si chybně myslíte, že jste získali vytoužené miliony, a koupíte to dřív, než vám peníze vyplatí? Možná zjistíte, že váš tiket nebyl tak docela výherní, a utratíte poslední úspory. Tohle jsou ti, kterým bylo chybně řečeno, že vyhráli. A jeden si to dokonce spočítal sám. Bohužel, také chybně.
Jednu takovou situaci zažil jistý sedmadvacetiletý hráč z čínského Jinjianu, který vsázel pravidelně, a nakonec začal dokonce vymýšlet, jakým způsobem co nejlépe nakombinovat čísla tak, aby opravdu vyhrál. Jednoho dne, když si počítal svůj tiket, si byl jistý, že ho potkalo obrovské štěstí. To se rozhodl náležitě oslavit a celou noc popíjel, tančil a bavil se. Takovým způsobem, že propil všechny své úspory. Následně zjistil, že číslo přehlédl a výhra se nekoná.
Předčasná oslava
Ve zmíněné hře Lotto vsázel i Nathan Moody, který pocházel z Anglie. Ten si myslel, že konečně vyhrál velmi zajímavou sumu, a už přemýšlel, co s penězi udělá. Další den si šel pro peníze, když mu bylo řečeno, že takto velkou sumu nelze vyplatit u provozovatele hotovosti.
Když při této příležitosti čísla znovu pečlivě zkontroloval, zjistil, že jejich kombinace ani zdaleka nestačí na pohádkovou výhru , nýbrž na pouhé dvě libry. Ideálně by si tak mohl koupit leda večeři. Ani tady život rodiny zkrátka peníze nezměnily.
Omyl v Londýně
Podobný případ se stal letos v červnu také Margaret De Michellové z Londýna, která s manželem dlouhodobě živoří a každou ušetřenou korunu dávají do sázenek. Doufají, že jim tak bude jednou lépe. V loterii se hrálo o 987 milionů korun a Margaret na poště řekli, že vyhrála.
Ve slastném opojení žila ale jenom pár hodin. Když si nechala sázenku překontrolovat, vyšlo najevo, že výherní není a na poště se spletli. O vlastním domě u moře tak snila jen chvíli. Veškerá naděje na nový život s manželem tak byla pryč. Tomu se říká "den blbec"...
Lidé občas píšou o peníze sami
Sázkové kanceláře jsou přitom zvyklé, že jim lidé dokonce sami od sebe píšou. Většinou ve chvíli, kdy se objeví ve svízelné situaci a potřebují pomoc. "Psala paní, která se dostala do zacyklení splátek, které se neustále nabalují. Důchodkyně prosí o splacení dluhů, aby mohla v klidu žít. Dále píší rodiny s hendikepovanými dětmi žádající o zakoupení vozíku nebo matky samoživitelky," řekl mluvčí Sazky Václav Friedmann.
Zdroj: lidovky.cz, sazka.cz
KAM DÁL: Právě jsem zabil tátu: Co dnes dělá Anthony Templet ze šokujícího dokumentu na Netflixu?