Jak se vyhnout cirhóze jater? MUDr. Sova radí, jak se v práci nastartovat a čím sportovci nahradí anabolika

V minulosti se podávala i zvířatům, působí na ně stejně jako na lidi
V minulosti se podávala i zvířatům, působí na ně stejně jako na lidi

Oblast fitness a kulturistiky je jedním ze sportů, kde člověk lehce podlehne zakázaným látkám. Když potkáte ve fitku někoho, kdo má velké tělo samý sval, a přitom ještě před pár týdny po svalech nebyla ani památka, je jasné, že to nebude přírodní cestou a urputným cvičení. Na podporu výkonu, regeneraci funkce orgánů, zejména svalů, používá spousta mužů a žen anabolické steroidy. Ty jsou ale životu nebezpečné. Kvůli kráse tak riskují své zdraví.

reklama

Anabolické steroidy se ve sportu bohužel používají. A užívají je nejen sportovci, ale i těžce pracující lidé. Přitom užívání anabolik bez posilování anebo tréninku vede k deformaci postavy a může způsobovat i nekontrolovatelné přibývání svalů. Léčba je podobná odvykací drogové léčbě nebo léčbě jiných závislostí.

Pro těžce pracující i sportovce

„Anabolika jednoznačně vyčerpávají organizmus. A i když přispívají ke krátkodobému zvýšení výkonu, regenerace organismu je mnohem delší. Kromě toho vyvolávají zvýšený metabolismus jater, ještě více než alkohol. Může tak dojít k poškození jater, nejčastěji ve formě steatózy, ale i cirhózy. Nevylučuje se ani náhlá smrt,“ řekl doktor Oto Sova, který pro zvýšení výkonu doporučuje přírodní cestu.

Na podporu výkonu a regeneraci funkce orgánů doporučuje doktor Sova saponiny. „Kombinace Diamond yaccy s výtažkem z výhonků ječmene je určena nejen pro pacienty v rekonvalescenci, ale právě i pro těžce pracující a sportovce. Obsahuje senolytický agent, superoxid desmolázu, řadu vitamínů, glykosidů a minerálů. Tyto látky dovedou v krátkém čase regenerovat vyčerpaný organismus a saponiny zaručí, aby se dostaly v těle na ta správná místa,“ vysvětluje doktor Sova, který má svůj výzkumný ústav biologické substance BOOS.

Působí stejně i na zvířata

V sedmdesátých letech se podle odborníka dávala anabolika některým druhům zvířat, aby pěkně rostla. Siva upozorňuje, že to je dnes v mnoha zemích již zakázáno, včetně České republiky. Anabolika mají totiž na zvířata stejný vliv jako na lidi.

„Tehdy se u hospodářských zvířat nepodávala pouze anabolika, ale i hormony, zejména růstové hormony mnoha zvířat a ptáků. Mnoho mladých lidí vyrostlo do extrémní výšky právě díky těmto hormonům, které se jim dostaly do těla z masa slepic. Anabolika škodí všem živočichům stejně jako lidem,“ uzavírá doktor Oto Sova.

KAM DÁL: Některé nemoci zabíjejí potichu: Spousta lidí si dobrovolně ničí zdraví, říká známý lékař a vysvětluje, proč není nikdo v bezpečí.

https://www.ctidoma.cz/clanek/zdravi-a-styl/jak-se-vyhnout-cirhoze-jater-mudr-sova-radi-jak-se-v-praci-nastartovat-a-cim-sportovci-nahradi-anabolika-66933
reklama
#zdraví #Sport #cirhóza jater #práce #náhlá smrt #anabolika
reklama

To nejzajímavější do Vašeho e-mailu

Máte zajímavou informaci? Chcete spolupracovat?
Kontaktujte šéfredaktora Martina Chalupu: chalupa@ctidoma.cz

© Centa, a.s.
Jakékoli použití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího užití a zpřístupňování textových či obrazových materiálů bez písemného souhlasu společnosti Centa,a.s. je zakázáno. Čtenář svým přihlášením do jakékoli soutěže na našem webu dává souhlas s tím, že v případě, že se stane výhercem této soutěže, může být jeho jméno na webu publikováno. Centa, a.s. využívala licenci ČTK a využívá fotografie z Depositphotos.