Zeman se předvedl ve Sněmovně: Vymýšlel si nesmysly a vtipkoval o brutálně zavražděném muži

Prezident Miloš Zeman ve středu dorazil do Sněmovny, aby přednesl jeden ze svých projevů. Bohužel se v něm opět dopustil řady chyb, které pramění z neznalosti dané věci. Navíc se pustil do žertů na adresu brutálně zavražděného novináře Džamála Chášukdžího na konzulátu Saúdské Arábie v Istanbulu.

24.10.2018 - 14:33   |  
To bylo zase dnes veledílo...
Zobrazit fotogalerii (2)

Je velmi nešťastné, když si hlava státu nezajistí potřebné informace pro to, aby mohla přednést svůj projev. Zastánci hlavy státu tvrdí, že Miloš Zeman má mozek v pořádku a brilantně mu funguje. Budiž, nejsme lékaři, takže jim věřme. Otázkou pak zůstává, jestli si tedy prezident vymýšlí nesmysly záměrně.

Ve Sněmovně dnes nezapomněl kritizovat inkluzi, na což má samozřejmě právo. Bohužel ale uváděl jen vlastní domněnky, nikoli fakta. Mimo jiné uvedl, že podle metodiky ministerstva školství mají být postižené děti od ostatních odděleny paravanem. Jenomže nic takového se ve zmíněné metodice nepíše.

Tohle si upravil dle potřeby

"V metodických pokynech ministerstva školství k inkluzi jsem našel větu, že postižené dítě spolu se svým pedagogickým asistentem má být od ostatních dětí odděleno paravanem. Nemám pocit, že paravan by byl vhodným nástrojem socializace inkludovaných dětí, hrozí jim naopak šikana," sděloval v přímém televizním přenosu prezident.

Ovšem má to háček, nic takového se tam rozhodně nepíše v kontextu, o kterém Zeman hovořil. Je možné, že své informace čerpal z dezinformačních Parlamentních listů, které jsou dlouhodobě na straně prezidenta. Což je samo o sobě docela zvláštní. Tím spíš, že nad jeho výrokem kroutí hlavou i odborníci a shodují se na tom, že paravan je Zemanův výmysl. Paravany se totiž opravdu využívají, ale jen v případech těžkého autismu. Takže citaci si prezident vymyslel a upravil dle své potřeby jako už mnohokrát.

Zeman dále tvrdil, že "například krajům chybí čtyři miliardy korun na opravy silnic druhé a třetí třídy, což je bezpochyby investiční výdaj. Je inkluze investicí - například investicí do lidí? Dovolím si o tom pochybovat." Ovšem i zde se prezident pletl. Náklady na inkluzi jako takovou totiž neexistují, jde o souhrnnou částku putující na pomoc dětí s postižením jak v běžných, tak i ve speciálních školách.

Tohle si mohl odpustit

Pro Miloše Zemana bohužel zřejmě není nic svaté, ani brutálně zavražděný novinář Džamál Chášukdží. Na jeho účet si totiž neodpustil nejapnou poznámku, kterou doprovodil fotografií ze sociálních sítí.

Pavel Telička:
"Bezohledná ubohost. Toto že má být jediné Zemanovo vyjádření, které nějak souvisí s vraždou na konzulátu Saúdské Arábie?"

"Rozloučím se s tím, že mně před chvílí přinesli krásnou fotografii na internetu. Ta fotografie je krásná proto, že jsem na ní já. Z té vychází bublina a tam je napsáno, že mám rád novináře a že je možná pozvu na večeři na saúdskoarabské velvyslanectví. Přeji vám přesto hezký den," pokusil se usmát na přítomné žurnalisty. 

Poškodil Českou republiku

"Smysl pro humor snad mám, ale tady končí sranda. Není to poprvé, kdy prezident republiky tak či onak veřejně blouzní o likvidaci novinářů. V kontextu se zločiny sprostých vražd, které se každoročně na novinářích páchají, je to odporné a nepřijatelné. Stejně jako Zeman sám," vyjádřil se na Twitteru Miroslav Kalousek.

Podobně mluvil i Senátor Pavel Fischer: "Prezident dnes znovu útočil na novináře v souvislosti s vraždou, kterou Saúdská Arábie odstranila svého oponenta. Zatímco svět sleduje vyšetřování s hrůzou, náš prezident se baví a říká slova, za která se stydím. Jeho výroky jsou už za hranicí všeho, co lze tolerovat jako nadsázku. Prezident svými slovy opakovaně poškozuje celou naši zemi. Budeme-li k tomu mlčet, nic se nezmění. Vyzývám proto Miloše Zemana, aby se vrátil do ústavní role, která mu jako prezidentu republiky přísluší, a začal sloužit ideálům demokracie a svobody.

Je opravdu smutné, když je hlava státu na stejné mentální úrovni jako člověk, který tento rádoby vtípek vytvořil a vypustil ho do "světa". Brát si do úst rozřezaného člověka, to je opravdu velké hrdinství. No, jestli by nestálo za to vrátit se zpět k mozku pana Zemana...

Klíčová slova:

Přidat komentář

Pro vkládání komentářů se prosím přihlašte nebo zaregistrujte.

Výhody registrace:
Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám nikdo nebude moci vzít. Registrace bude do budoucna jeden z našich nástrojů k udržení diskusí v přijatelných mezích.

Při registraci si můžete zvolit unikátní přezdívku a pod ní psát příspěvky. Tuto přezdívku vám v budoucnu nikdo nebude moci vzít. Zároveň registrací dáváte souhlas se zasíláním informací a nabídek tykajících se webu Čtidoma.cz nebo jeho provozovatele či obchodních partnerů.

Redakce si ponechává právo jakýkoli nevhodný příspěvek smazat bez udání důvodu.

Jiří Jirousek (neověřeno)

Myslím, že jeho mozek, podle toho, co plodí, odpovídá většině jeho neupravovaných fotek z poslední doby, takže pěkný h..j. Jeho odcházení je zkrátka k blití, už aby tam nastoupil někdo normální !!!

Robert Blaťák

Je to normální senilní dědek,kterej má v palici absolutní dovolenou a Ovčáček ho musí každou chvíli přebalovat.Nejhorší prezident na světě a od dob Hitlera.Ať už pakuje.

Jiří Smutek

Dovolte poznámku: Zdá se, že jsem omylem narazil na další stránky, smyslem jejichž existence a lajtmotivem je urážet a ponižovat prezidenta republiky. Adjektiva ušlechtilé, velkorysé, ... mne zrovna nenapadají. Nízké, podlé, ... ano. Úroveň vašich diskutujících mi dává za pravdu. Chápu, každý se musí nějak živit. Ale takhle?? Zastavte se u nás ve fabrice, dáme vám užitečnější práci. Ach jo. (A to jsem chtěl být v mládí žurnalistou - naštěstí jsem nedostal doporučení od uličního výboru KSČ. No, alespoň se dnes nemusím za svoji profesi stydět ...)

sami (neověřeno)

Zeman je dobytek a lhář. Čemu se pořád tak divíte.

Miroslav Baleja (neověřeno)

Jestliže lidé kteří volili pana Zemana jsou na stejné úrovni jako on, pak jsme hodně ubohý národ.

Ivan Fátor

Jak už říkaly naše babičky: oko do duše okno. A zkuste se podívat do Zemanových očí - schválně, co tam uvidíte. Nechci ovlivnit tím. co tam vidím já, ale věřte: nic pěkného to není. Na sklonku života každý člověk bilancuje, ať už si to připustí nebo ne. Neumím si představit, že pan Zeman je šťastný a se vším vyrovnaný, proto je mi ho moc líto. Ale pokud se mýlím a on šťastný a vyrovnaný je, pak je vše mnohem horší než jsem si myslel a chraň nás Pánbůh od jeho dalšího panování...

Marta Jagerová (neověřeno)

stydím se za prezidenta i premiéra s STB minulostí. Je mi těžko, ale stydím se i za občany naší země, kteří prezidenta volili Marta Jägerová

Ladislav Osvald (neověřeno)

Svým "vtipkováním" Miloš Zeman překročil všechny meze slušnosti a vkusu! Doufám, že už se novináři konečně pochlapí a zahájí neomezený bojkot tohoto nehodného funkcionáře. Na druhou stranu ale očekávám vyjádření ministra zahraničí a též velvyslance Saúdské Arábie... :-(

Pavel Basovníček (neověřeno)

Dalo se čekat že po volbách Zeman a celá vrchnost se bude více chovat AROGANTNĚJI a sprostěji.Nemají žádnou ůctu k lidem,tradicím,státu.Jsou to přece DIKTÁTOŘI a MOCIPÁNI-tak diktují a manipulují.Stratili ůctu k NÁRODU.A co se týká Ovčáčka a spol:každý diktátor(král) má své ŠAŠKY!!!!

Robert Prot

Vážení,to je ten nejlepší president, který nás přesně reprezentuje? TAKOVÝ JSME. Má veškeré rysy českého člověka.Jsme vulgární,závistivy,pomluvacny,agresivní,ozralové, atd.Jen se vážení nad tím zamyslete.Jen ta jeho chytrost českého člověka neodráží,protože jsme hloupí.S chytrosti ho nikdo v ČR nedostihne.Snad vyrovnaně V.Klaus.President je tedy z důvodu mimořádné chytrosti.Tím ostatnim ukazuje jací jsme.Tak se prober hloupý národe.

Blažej Vrab (neověřeno)

Nejlepší by bylo hodit na něj síť, ale je v našich možnostech jej alespon absolutně ignorovat, nezajímat se o něj a tu bandu kolem něj. Jde to, věřte mi:-)

Marta Lišková (neověřeno)

Pan prezident rád provokuje sluníčkáře. Řekla bych,že jim to dělá schválně. Když oni tak krásně kvičí.

Honák Krav

Zeman si odjakživa nevidí do huby a téměř tři miliony jeho voličů to obdivují .... tady to prostě nemůže dopadnout dobře, když třetina národa je úplně dementní!

Honák Krav

Jiříku Smutku, je z tebe smutno, ale spíš na blití....

Jaros (neověřeno)

Dokud lidi v teto zemi nebudou ryt drzkou v zemi tak si pak konecne uvedomi co se v nasi vydrancovane rozkradene republice deje.

Milan Čech (neověřeno)

Pane Jirousek, pokud je zde něco k blití, tak jste to vy se svými názory.

Leoš Kos (neověřeno)

Paní Lišková, vy jste hodně hloupá, že? Stejně jako ti, kteří se usvědčeného lháře a vulgárního muže zastávají. Máte jasné důkazy, že opět lhal. A Vám a Vám podobným je to jedno. Proč? To je obraz země, že si tu budeme všichni lhát a nadávat si? Tak to pak ano, je mi Vás ale líto...

Giotta (neověřeno)

Teď tomu nějak nerozumím. Někdo umístí na sociální sítě vtip o prezidentovi, v souvislosti s vraždou novináře naprosto nevhodný, Zeman o tom informuje a za nevhodně vtipkujiciho je označen on?

Eva Braunová (neověřeno)

Demence postupuje, Čtveráček si ještě mákne.

Lucie (neověřeno)

Zeman je jako nejslabší britský král v historii, slaboduchý Jindřich VI. Dokud žil někdo, kdo kryl jeho nemohoucnost a neschopnost, království šlapalo. Jakmile se to provalilo, rozpoutala se válka růží...

Petr_MD (neověřeno)

Pak se divíte, že Zeman nemá rád novináře, když záměrně všechno překrucujou, schválně vybírají určité momentky a pod. Každý trochu inteligentní člověk musí pochopit, že Zeman nevtipkoval o zavražděném novináři, ale pouze reagoval na vtip někoho jiného!

Pech (neověřeno)

Petře_MD, tak ty jsi velký chytrák :)). Takže když nějaký debil vyrobí debilní fotky, inteligence prezidenta republiky je tak minimální, že to začne papouškovat a dělat si spolu s oním debilem srandu z rozřezaného chlapa? Tak teď jsi to zabil čoveče a je vidět, jaké hovado na Hradě máme...a takoví jelimani, jako ty, ho ještě brání. Neuvěřitelně hnusné.

Michal J

A opět to novináři celé překroutili aby mohli štvát lidi proti sobě. Normální člověk pochopí, z toho co pronesl, že to není žert na adresu zavražděného novináře (vůbec ho nezmínil), ale byl to "žert" na adresu Saúdské Arábie a jejich způsobů.Ale takto jak je to napsané, to zní přece lépe.Ne, nejsou to politici, co rozdělují národ, nikdy se nezavděčí všem. Ale vy novináři a vaše štvavé články.A je to moc smutné. Za nenávist vůči vám, si můžete jen a jen vy sami.Korektní a objektivní novinář, už ČR asi neexistuje.

František (neověřeno)

Pražský Hrad už obýval leckdo, například poslední český král Ferdinand V, zvaný dobrotivý. Dějiny ho označily za slabomyslného, ale lid ho miloval.

Kylda (neověřeno)

Když jsem poprvé slyšel(a je to dávno),že tisk je sedmá velmoc,nevěděl jsem proč.Postupem času až do dnešních dní,už vím.

Martin Gilotina

Je vidět, že máte prd co na práci! Nevhodné vyjadřování o hlavě státu bych dal jako trestný čin! Všichni naděláte z nějakého novináře, třeba byl zavražděn humálně a pak byl teprve rozřezán. Víte kolik je každý den zabito lidí? Tam by jste se měli angažovat! Víte kolik bylo zabito novinářů v Itálii za dob slávy taliánské mafie? Tak tu přestaňte plácat nesmysly jak soucítíte s nějakým novinářem z druhého konce světa. Jste jen banda sociálních žvanilů.. Kolikrát jste kdo byl na demonstraci pro lepší budoucnost! Proč tam máme tyhle lidi? Prostě ve volbách vyhráli. Já Zemana volil a je mi úplně buřt, co si o něm či o nás myslí vypatlaní němci nebo celá EU. Mír v duši.

Bela (neověřeno)

To je fakt,uz je stary..Je treba zmena. Treba Gottwatld.. Ale o cigosich ma pravdu..Jsem zvedavy,koho mi nabidnou..Jsem jedno ucho.

Jája z Břeclavi (neověřeno)

Stydím se za našeho prezidenta, měl by jít do důchodu a odpočívat. Je to velká ostuda pro náš stát, pro celý svět...

jaroslav (neověřeno)

zeman je jako kun ktery dodelava kope a kouse na vsechny svetove strany.mstivost a velika nemravnost zaklad doziti tohoto papalase

Ovčáček (neověřeno)

Bohužel na mozek Photoshop nemáme, ale určitě ho pořídíme, děkujeme za radu. A propo: nemáte tip na dobrého grafika? Předchozímu trvale poškodila zdraví práce stoxickým materiálem ...

Jiří Matějka (neověřeno)

To už je ten asi potřebný poslední důkaz toho, že to stvoření je naprosto nesvéprávné zcela mimo realitu a navíc neskutečně pomstychtivý, což dokázal tím, že neposlal pozvánky na hrad svým oponentům a kritikům.

Zetmann (neověřeno)

Více je mi líto už jen paní Zemanové.

Juri Storkan (neověřeno)

Hmm vtipný k popukání, jako mluvit o provazu v dome oběšence. A to jste si zvolili za svého reprezentanta. Ten, kromě moči už neudrží ani svůj jazyk.

fero hrabal

Masaryk, Havel i Karel Kryl se asi v hrobě obracejí .... Senilní arogantní a zlomyslný hradní skřet dopadne jako jeho tragičtí předchůdci - Hácha, Gottwald a Husák. Podle jeho ksichtu to snad nebude ani dlouho trvat a čert ho odnese, jen ta republika se bude z té ostudy vzpamatovávat aspoň 10 let! Kdysi jsme se sice smáli jeho jedovatým bonmotům, dnes se jim smějen jen on a jeho dvorní šašek Ovčáček. Ale co naděláme. Někomu holt imponuje vzdělaný intelektuál, filozof či akademik, jinému lstivý práskač, mazaný lhář a úspěšný podvodník. "Proti gustu holt žádný dišputát" - jak praví přísloví. Inteligentní člověk si musel sám dávno spočítat, která bije, když vidí, KDO OVARA a BUREŠE PODPORUJE (komančové, kremloboti, bývalí estébáci a milicionáři, bojovníci proti euroatlantickému spojenectví a kapitalismu …) Bohužel, dějiny jsou právě o tom, že apatická a manipulovaná většina si stále stěžuje na své představitele / vládce a politiky (a nepřízeň osudu) a stále dokola dává darebákům, šarlatánům a zlosynům možnost rozhodovat o vlastním osudu. Člověk je zřejmě jediný nepoučitelný tvor v přírodě. Lůza ve spojení s demagogickými populisty holt dokáže slušnou, ale pasivnější část národa často převálcovat - důkazem je Únor 1948 i Únor 2018, kdy zavládne v ČR znovu předlistopadová galerka (o Hitlerově nástupu k moci a VŘSR ani nemluvě). Největší sranda ovšem je, že vítězstvím Ovara (Kazisvěta I.) a agenta AgroKlauna (nemluvě o případném Czexitu) budou nejvíce (byť společně s námi ostatními) postiženi právě jejich stoupenci, dle údajů o sociálním složení voličstva a demografické základny obou výtečníků (a stínové NF obecně), daleko více zranitelní důsledky jejich vítězství (a prohry demokracie, slušnosti a renomé ČR), než stoupenci "demokratické aliance" --- takové už jsou dějinné paradoxy! Lidově by se to dalo vyjádřit příslovím "Kdo chce kam...." … samozřejmě, i ve sra_kách dá se slušně vegetovat (nemá-li jedinec na víc, anebo na vybranou). Děkuji Bohu, že nejsem na těchto veletočích existenčně závislý, jako ti, kdož se nadšeně připojují k davu tančícímu pod Agroklaunovou, Ovarovou a Samurajovou píšťalkou, jako oni hamelnští občané .... takže jen "vzhůru psanci této země, poslední bitva (zřejmě) vzplála". Hlavně pak znova nehořekujte nad důsledky své svobodné volby, jak je u Čecháčků zvykem v posledním století. Každopádně, dokud budou ČR representovat individua jako Kremlobot Ovar, Samuraj Pitomio, fízl-defraudant Bureš a rudogvardějec Foldyna, český pas nebudu radši ani nikde ukazovat (ještě, že mám i druhý). Holt ještě asi dlouho budeme lavírovat na pomezí mezi demokracií a socialismem, přinejmenším do té doby, než vymře generace kolaborantů a naivních hlupáků nostalgicky vzpomínající na rohlíky za 15 halířů a "báječná léta pod psa" (viz třeba: https://www.facebook.com/fero.hrabal/media_set?set=a.502456976461054.114553.100000902690635 ) REAGOVAT NENÍ TŘEBA, odpovídat již nebudu, jelikož své názory a odpovědi na předpokládané argumenty jsem dávno vyjádřil na blogu POCHOD PODLÝCH "REVOLUCIONÁŘŮ": http://ferohrabal.blogspot.co.id/2017/04/pochod-podlych-revolucionaru.html

Jiří Kepka (neověřeno)

Svůj k svému a k obrazu svému. Za svého krále si lvové zvolí lva a opice také opičáka. Co za národ si asi zvolí sprostého lháře a mstivého hulváta ?

Zanek (neověřeno)

Pan prezident je ústavní funkce kterou mohou odpůrci jen závidět. Jeho přehled, ekonomický lobbing a všechno co udělal proto aby naši zemi nezaplavila banda migrantů na úrovni středověku si zaslouží uznání. Na závěr budu parafrázovat známého umělce " slunickari všech zemí vyl. ...

Hana Zvalová (neověřeno)

Tak nám zabili Ferdinanda.... pardon, tak nám došlo k posunu. Normální obsah diskuze k výrokům hlavy státu je tak půl na půl pochvala/odsouzení. A tedˇ, jak koukám, tak koukám, se nám ty pochvaly vytrácejí...

Vladimír Galáš (neověřeno)

Pan Zeman se bohužel nechová jako státník, ale jako starý, nikomu nepřející člověk. Nemá rád ani své voliče, ze svého titulu si udělal frašku na téma Česká republika. Hodně mě to mrzí, prestože jsem mu hlas nedal. Celý svět má v čele osobnosti. Mladý Kurcz má moje sympatie, i Macron jako prezident levicového státu jako Francie vždy byla. Když se podívám na pana Kisku na Slovensku, tak vidím energického muže. A příkladů je víc. Nám zůstal prezident co dělá ostudu a svým chatrným myšlením říká. "Jaký prezident, takový stát" a Babiš který ani neumí pořádně česky. Dovedete si představit že by např. ve Francii byl premiér Němec. Já tedy ne. Přeji hezký den.

Aronisea Paluch (neověřeno)

Že se ten hradní opilec nestydí, všichni jeho poponašeči moc dobře ví, že mu jeho nemoc zatemňuje mozek a jen aby si ještě chvilku mohli hrabat tak ho tam drží. Být mladší raději emigruji, nyní nám jen zbývá si přát rychlý konec. No lafeta je již vyleštěna...

Lcnerf (neověřeno)

Nemůželi vstoupit mezi bohy, bude patřit k hulvátům.Tím vstoupí do dějin.

Karel Kocáb (neověřeno)

Vážení diskutující. Nemusíte s ním souhlasit, ale mohli byste demokraticky respektovat většinu, která ho zvolila. Já vím, vy jste ti chytřejší! To je konec konců vidět i na obsahu vašich příspěvků.