Odolný plevel: Zbavte se trávy mezi dlaždičkami snadno a rychle
Zbavit se nechtěné zeleně na zahrádce není tak jednoduché, jak by se mohlo zdát. Plevel totiž často vyraší znovu na tom samém místě. Jedním z nejhorších míst, na kterém se tyto rostliny mohou objevit, jsou spáry. Naštěstí ale existují tipy a triky, jak si s tím jednoduše poradit.
Odstranění plevele ze zahrádek je velmi náročné. Nemluvě o tom, že z několika desítek minut vytrhávání zelených rostlinek ze záhonů "bolí celý člověk".
Také je potřeba se soustředit na to, abychom rostlinky odstranili i s kořeny. Pokud totiž část plevele v zemi zůstane, je velice pravděpodobné, že se za několik dnů nebo týdnů s rostlinkou opět shledáme.
Expertka z oboru, zahradnice Genna Loraine, pro Express uvedla, že růstu plevele můžeme dokonce i účinně předcházet.
„Mulčujte půdu, působí to jako prevence růstu plevele. Blokuje to sluneční svit a znemožňuje to tak růst plevele. Tato metoda ale pomáhá také s udržením vlhkosti v půdě,“ uvedla Loraine.
Jako mulčování se označuje pokrytí prázdné plochy okrasných záhonů nějakým druhem materiálu, např. kůrou.
Plevel mezi dlaždicemi
Odstranit plevel i s kořeny je velmi náročné, zejména z míst, odkud ho nelze lehce podebrat lopatkou nebo nějakým jiným zahradním náčiním.
Řeč je zejména o spárách mezi venkovními dlaždicemi, kde je zelený porost obzvláště viditelný a nevzhledný.
Naštěstí i s tímto nechtěným porostem můžete velmi lehce skoncovat. Dokonce ani nemusíte kupovat žádné chemické přípravky, stačí vám jen voda a rychlovarná konvice.
„Polití plevele vroucí vodou ho okamžitě zlikviduje a spolu s ním i všechna jeho semínka v půdě,“ prozradila zahradnice.
Zdroj: Express
KAM DÁL: Oběd rychle a levně: Těstoviny s kuřecím masem masem tak, jak je neznáte.